Він пропонує користувачам все необхідне для створення та підтримки віртуальних машин (ВМ), які використовуються для створення хмароподібних середовищ.
Об’єднавши технологію гіпервізора віртуальної машини на основі ядра (KVM) із контейнерами Linux (LXC), Proxmox VE дає користувачам можливість створювати різні віртуальні машини для різних сценаріїв. На додаток до використання KVM і LXC, Proxmox VE також інтегрує: програмно визначене сховище, мережеві функції, аварійне відновлення тощо. Разом ці функції можуть усунути потребу в додаткових інструментах, вузлах керування та зовнішніх базах даних.
Завдяки веб-інтерфейсу віртуалізацію та керування навіть найвибагливішими додатками можна виконати лише кількома кліками.
Proxmox VE, вперше випущений у 2008 році, був розроблений в Австрії за ліцензією GNU General Public License. Базуючись на операційній системі Debian GNU/Linux, з самого початку Proxmox VE зосереджувався на гнучкості та зручності. Як інструмент із відкритим вихідним кодом і потужною підтримкою спільноти, Proxmox VE легко інтегрується з сотнями доступних пакетів, пропонуючи користувачам високий ступінь адаптації.
Хоча Proxmox VE — не єдина доступна платформа віртуалізації, різноманітність готових функцій у поєднанні з відкритим вихідним кодом робить її одним із найкращих варіантів на ринку.
ПЕРЕВАГИ
Відмовостійкість і висока доступність
Будь-яку віртуальну машину можна позначити як Високу доступність. Якщо хост не працює, інший екземпляр буде перезапущено на іншому хості.
Віртуалізація KVM або OpenVZ
Виберіть гіпервізор, який найкраще підходить для операційної системи ваших віртуалізованих екземплярів і планованих моделей використання.
Жива міграція віртуальних машин
Переміщуйте запущену віртуальну машину між різними серверами гіпервізора без перерви.
Керуйте віртуальними машинами з будь-якого гіпервізора
Віртуальними машинами можна керувати з будь-якого вузла гіпервізора в хмарі.
Контролер не витрачає жодних ресурсів
Для цієї конфігурації не потрібен вузол контролера, тому всі ваші фізичні ресурси можна розподілити для створення віртуальних машин у вашій хмарі.
Проста панель керування
Проста панель керування Proxmox дозволяє швидко налаштувати віртуальні машини.
Створення мереж між віртуальними машинами
Можна створювати мережі між віртуальними машинами, ізолюючи гіпервізори та максимізуючи продуктивність.
Особливості Proxmox VE
Поєднання технологій KVM і LXC
Proxmox VE допомагає користувачам у віртуалізації їхніх середовищ, поєднуючи два потужних інструменти віртуалізації: KVM і LXC.
**KVM**: провідна в галузі технологія повної віртуалізації на базі Linux, яка дає користувачам можливість запускати операційні системи Linux і Windows у своїх віртуальних машинах. Завдяки віртуалізації KVM кожна віртуальна машина підтримує приватний доступ до власного віртуального обладнання: мережевих карт, дисків, графічних адаптерів тощо.
**LXC**: технологія віртуалізації на основі контейнерів, яка пропонує легку альтернативу більш ресурсомісткій повній віртуалізації KVM. Як середовище віртуалізації на рівні ОС LXC ідеально підходить для запуску кількох ізольованих екземплярів Linux на одному хості. Це робить LXC ідеальним для розміщення програм, надаючи їм доступ до власних окремих ресурсів без потреби в окремих ядрах.
Графічний веб-інтерфейс користувача та інтерфейс командного рядка
(Web-Based GUI and Command Line Interface)
Proxmox VE було розроблено, щоб задовольнити конкретну потребу: надати користувачам рішення на основі графічного інтерфейсу користувача для створення віртуальних машин за допомогою KVM і OpenVZ. З роками OpenVZ було замінено новішою технологією LXC, але прагнення до зручності користувача ніколи не змінювалося. Сьогодні Proxmox VE, звичайно, не єдиний інструмент віртуалізації з інтерфейсом користувача, але його довговічності можна пояснити незмінною зосередженістю на ефективній взаємодії з користувачем__.
Зосереджуючись на// гнучкості та зручності //Proxmox VE пропонує два методи створення та взаємодії з віртуальними машинами:
__//Графічний інтерфейс користувача//__. Одразу після інсталяції користувачі отримують URL-адресу, яка надає їм доступ до веб-панелі керування Proxmox VE. Базований на фреймворку Javascript ExtJS, цей графічний інтерфейс дає адміністраторам контроль над усіма функціями Proxmox VE з єдиного централізованого інтерфейсу. Користувачі можуть створювати та змінювати віртуальні машини, виконувати оперативні міграції, виконувати резервне копіювання, використовувати програмно визначене сховище тощо. На додаток до керування всіма функціями Proxmox VE, GUI надає адміністраторам доступ до системних журналів для кожного окремого вузла. Крім того, його пошуковий інтерфейс дозволяє обробляти та організовувати тисячі віртуальних машин одночасно, дозволяючи користувачам створювати великі та складні мережі.
__//Командний рядок//__. Для тих, хто звик або надає перевагу взаємодії зі своїми серверами безпосередньо через оболонку, Proxmox VE також пропонує доступ до інтерфейсу командного рядка. Завдяки інтелектуальному завершенню вкладок і повній документації довідкової сторінки Unix інтерфейс командного рядка дає досвідченим користувачам можливість створювати віртуальні машини та керувати ними найзручнішим способом.
Гнучкі можливості зберігання
Proxmox VE створено для максимальної гнучкості. Це також стосується моделей накопичувачів. Користувачі можуть зберігати образи віртуальних машин в одному з кількох локальних або спільних варіантів зберігання, включаючи NFS і SAN. Хоча користувачі можуть вибирати рішення, яке найкраще відповідає їхнім уподобанням і потребам, є одна велика перевага доступного спільного сховища: оперативна міграція ваших віртуальних машин, поки вони ще працюють. Це пояснюється тим, що спільне сховище надає прямий доступ до образів дисків віртуальної машини для всіх вузлів у вашому кластері. Оскільки кожен вузол може взаємодіяти з кожною віртуальною машиною безпосередньо, ви можете перенести свої машини без простоїв.
Починаючи з версії 6.2, Proxmox VE наразі підтримує такі типи мережевих і локальних сховищ:
* LVM Group
* iSCSI target
* NFS Share
* CIFS Share
* Ceph RBD
* Directly use iSCSI LUNs
* GlusterFS
* Directory (local storage on the existing filesystem)
* ZFS
Модель мостової мережі (Bridged Networking Model)
Ще одна корисна функція Proxmox VE — модель мостової мережі. Діючи як фізичні комутатори мережі, мости утворюють віртуальні кабелі, що з’єднують кожного гостя з хостом. Віртуальні гості можуть або використовувати один міст, або кожен мати свій власний, при цьому господарі можуть підтримувати до 4094 різних мостів. Потім хост-сервер підключається до фізичних мережевих адаптерів і призначається конфігурація мережі TCP/IP. Це дозволяє вашим віртуальним машинам спілкуватися із зовнішнім світом, а також іншими пристроями у вашій мережі.
Крім того, Proxmox VE також підтримує VLAN, з’єднання та мережеві агрегації.
Жива/онлайн міграція та кластери високої доступності
(Live/Online Migration & High Availability Clusters)
На додаток до підтримки живої міграції віртуальної машини через спільне сховище, Proxmox VE також дозволяє користувачам впроваджувати кластери високої доступності для балансування робочих навантажень між різними хостами. За допомогою кластерів високої доступності або резервних кластерів ви можете забезпечити безперервну роботу віртуальних машин. У разі збою фізичного хосту віртуальні машини та контейнери, налаштовані як високодоступні, автоматично перезапустяться на одному з вузлів кластера, що залишився. Крім того, якщо вам знадобиться технічне обслуговування обладнання, запущені віртуальні машини можна перенести на інший вузол, не побоюючись простою.
Резервне копіювання та відновлення(Backups and Recovery)
Використовуючи вбудований інструмент резервного копіювання під назвою vzdump, Proxmox VE дає користувачам можливість легко створювати знімки своїх контейнерів і гостьових систем KVM. Ці резервні копії можна навіть виконувати в реальному часі на запущених віртуальних машинах або їх можна запланувати на розсуд користувача. Усі зусилля з резервного копіювання та відновлення можна контролювати з графічного інтерфейсу Proxmox VE або отримати доступ через інтерфейс командного рядка. Живі резервні копії KVM можна створювати для всіх доступних типів накопичувачів і форматувати для оптимізації швидкості та ефективності.
Рольове адміністрування(Role-Based Administration)
Щоб контролювати, які користувачі мають доступ до яких віртуальних машин, сховищ і вузлів, Proxmox VE має рольову систему адміністрування. З графічного інтерфейсу користувача адміністратори можуть призначати ролі кожному користувачеві, визначаючи конкретні привілеї та дозволи на основі відповідного типу ролі. Ролі можна оновлювати та змінювати за потреби, а дозволи можна змінювати під час додавання нових віртуальних машин.
Інтегрований брандмауер(Integrated Firewall)
Іншою функцією Proxmox VE, корисною для розробки приватних хмарних середовищ, є його вбудований брандмауер. Хоча ідея брандмауера не є чимось революційним, його унікальність полягає в тому, що він дозволяє адміністраторам встановлювати правила доступу не лише для хмари в цілому, але й для кожної окремої віртуальної машини. Потім ці правила залишаються на пов’язаній з ними віртуальній машині, контролюючи доступ незалежно від того, на якому вузлі зараз працює віртуальна машина.
Наприклад, скажімо, у вас є одна конкретна віртуальна машина, яка має бути ізольованою від решти вашої мережі. Замість того, щоб відокремлювати її від іншої фізичної машини, правила брандмауера можуть бути застосовані до цієї окремої віртуальної машини, контролюючи, які частини мережі, якщо такі є, мають до неї доступ.
Крім забезпечення більшої безпеки та контролю, це також покращує пропускну здатність. На відміну від апаратних брандмауерів, які створюють єдину точку входу для трафіку та, отже, єдину точку збою, хмарні брандмауери можна застосовувати по-різному для кожного окремого вузла. Це дає кожному вузлу власну точку входу, що дозволяє пропускати більші обсяги трафіку зі зменшенням вузьких місць.
RESTful API на основі JSON
Proxmox VE використовує RESTful API, визначений за допомогою схеми JSON. Це робить інтеграцію Proxmox VE у вашу існуючу інфраструктуру ще простішою, дозволяючи керувати об’єктами сторонніми інструментами керування, такими як Terraform і Ansible. Поєднуючи Proxmox VE із цими зовнішніми інструментами, ви можете автоматизувати створення та керування своїми віртуальними машинами. Це дозволяє миттєво, кодифіковане розгортання нових віртуальних машин, надаючи вашій приватній хмарі таку ж простоту використання, як і публічні хмарні рішення.
Масштабованість(Scalability)
Використовуючи унікальну кластерну файлову систему Proxmox (pmxcfs), Proxmox VE здатний зберігати конфігураційні файли для тисяч віртуальних машин. Ця файлова система, керована базами даних, копіює файли конфігурації на всі вузли кластера в режимі реального часу за допомогою corosync. Завдяки пошуковому інтерфейсу GUI ці віртуальні машини можна легко знайти та змінити за потреби. Незалежно від того, чи потрібна вам кілька віртуальних машин або кілька тисяч, Proxmox VE пропонує користувачам усе необхідне для керування віртуальними середовищами будь-якого розміру.
Отже, чому Proxmox VE?
Загалом технологія віртуалізації пропонує багато переваг. Оскільки віртуальні машини ефективніше використовують доступні ресурси, вони допомагають скоротити ІТ-витрати, зменшуючи кількість фізичних серверів, необхідних для створення бажаного середовища. Це також скорочує обслуговування апаратного забезпечення, дозволяючи вашим ІТ-відділам зосередитися на розробці, а не на обслуговуванні. Оскільки віртуальні машини легко тиражуються, за потреби легко розгорнути тестові середовища. Якщо фізична машина виходить з ладу, кластери високої доступності забезпечують швидку та надійну міграцію віртуальних машин, скорочуючи час простою. Якщо віртуальна машина повністю виходить з ладу, резервні копії можуть відновити попередні ітерації за лічені хвилини.
Оскільки хмарні технології розвиваються, рішення з відкритим кодом, такі як Proxmox VE, можуть розвиватися разом із цими інноваціями.__
Окрім цих загальних переваг для віртуалізації в цілому, Proxmox VE є таким корисним саме завдяки гнучкості, яку він пропонує. Завдяки поєднанню багатьох технологій віртуалізації, типів сховищ, мережевих методів та інтерфейсів - ви можете краще контролювати особливості свого віртуального середовища.
Таким чином Proxmox VE пропонує організаціям єдине уніфіковане рішення.
Крім того, оскільки Proxmox VE є відкритим кодом і підтримує велику спільноту користувачів, доступні сотні модифікацій. Цей статус відкритого вихідного коду не лише пропонує більше можливостей налаштування, але й забезпечує довговічність Proxmox VE. На відміну від інших платформ віртуалізації, які з часом можуть застаріти та перестати підтримуватися, Proxmox VE підтримується своїми користувачами. Оскільки хмарні технології розвиваються, рішення з відкритим кодом, такі як Proxmox VE, можуть розвиватися разом із цими інноваціями.
p.s.
Proxmox VE чудовий, але це не єдиний інструмент віртуалізації. Зрештою, найкраща платформа віртуалізації – це та, яка найкраще відповідає вашим індивідуальним потребам, тому у Colocall усі наші приватні хмарні рішення починаються з консультації.
Наша команда хмарних експертів аналізує поточні та майбутні потреби вашої організації та працює з вами, щоб розробити ідеальне рішення. Для деяких це рішення включатиме Proxmox VE. Для інших це ідеальне рішення можна знайти за допомогою іншого програмного забезпечення, наприклад Openstack або VMware.