В середовищах віртуалізації підтримується емуляція різних віртуальних пристроїв. Ці параметри впливають на швидкодію вашого віртуального сервера та його сумісність з різними операційними системами. Кнопка Емуляція обладнання в панелі керування послугою веде на сторінку, де можна налаштувати відповідні параметри:
На обох платформах віртуалізації, що використовуються у нас (OpenStack та VMWare), доступні два типи прошивки віртуальної материнської плати — BIOS або UEFI.
BIOS — класичний тип прошивки, сумісний з будь-якими операційними системами, зокрема застарілими системами.
Недоліки:
UEFI — новий/сучасний тип прошивки. Загалом підтримується практично всіма розповсюдженими операційними системами, випущеними у 2010 роках.
Переваги:
Для платформи OpenStack доступні три дискові контролери: virtio-scsi, virtio, ide.
virtio-scsi — нова реалізація дискового контролеру VirtIO з розширеними можливостями. За замовчуванням при створенні віртуальної машини встановлюється саме цей дисковий контролер.
Virtio-SCSI підтримується «з коробки» сучасними дистрибутивами Linux (практично всіма, випущеними починаючи з 2011—2012 років) та FreeBSD, але не підтримуються в інсталяційних та відновлювальних образах Windows. Однак саме використання цього контролера дає максимальну швидкодію дискової підсистеми. Тому, якщо потрібно встановити на віртуальну машину ОС сімейства Windows з вашого інсталяційного образу, ми рекомендуємо спочатку інтегрувати драйвери VirtIO до образу за допомогою утиліти NTLite. Існує також процедура переходу на VirtIO для вже встановленої системи Windows, але вона складніша у виконанні й має певні застереження.
virtio — старіша реалізація дискового контролеру VirtIO. Порівняно з VirtIO-SCSI, швидкодія аналогічна або незначно менша.
Virtio підтримується дистрибутивами Linux починаючи з 2008—2009 років та FreeBSD починаючи з версії 8.1 (сторонні пакети) або 9.0 («з коробки»). Так само не підтримуються в інсталяційних та відновлювальних образах Windows і вимагає інсталяції додаткового драйверу для використання.
ide — емуляція класичного дискового контролера з 90х років минулого століття. Підтримується абсолютно будь-якими операційними системами, але показує низьку швидкодію. Рекомендується за потреби встановити дуже стару ОС (випущену до середини 2000х років) або для відновлювальних робіт.
Для платформи OpenStack доступні шєсть дискові контролерів: para_virtual, lsi_logic_sas, lsi_logic, sata, nvme, ide.
para_virtual (або Paravirtual SCSI, або PVSCSI) — найкращий контролер за критерієм швидкодії. За замовчуванням при створенні віртуальної машини встановлюється саме цей дисковий контролер. Підтримується сучасними дистрибутивами Linux та FreeBSD. Не підтримуються в інсталяційних та відновлювальних образах Windows.
lsi_logic_sas (LSI Logic SAS) — не набагато відстає за середніми показниками швидкодії від PVSCSI, але підтримується більшою кількістю операційних систем, зокрема, сімейства Windows. Оберіть цей контролер, якщо потрібно встановити ОС Windows з вашого інсталяційного образу.
lsi_logic (LSI Logic Parallel, або просто LSI Logic) — контролер з часів старих версій VMWare. Підтримується головним чином для забезпечення сумісності й не має широкого використання в наш час.
**sata** — емуляція SATA контролера. Рекомендується як найбільш сумісний з усіма сучасними ОС і досить швидкий.
**nvme** — емуляція NVMe накопичувача. Може не підтримуватись застарілими ОС.
ide — емуляція класичного дискового контролера з 90х років минулого століття. Підтримується абсолютно будь-якими операційними системами, але показує низьку швидкодію. Рекомендується за потреби встановити дуже стару ОС (випущену до середини 2000х років) або для відновлювальних робіт.
Для платформи OpenStack доступні три мережеві контролери: virtio, rtl8139, e1000.
virtio — найкращий з точки зору швидкодії та стабільності мережевий контролер. Підтримується «з коробки» сучасними дистрибутивами Linux (випущеними починаючи приблизно з 2009 року) та FreeBSD (з версії 8.1 — за допомогою сторонніх пакетів, з версії 9.0 — інсталятором). В ОС сімейства Windows підтримуються через встановлення сторонніх драйверів VirtIO. Рекомендується використовувати саме цей контролер.
rtl8139 та e1000 — емуляція дуже розповсюджених мережевих контролерів відповідно від Realtek та Intel. Підтримуються практично всіма операційними системами вже дуже довгий час. За показниками швидкодії з цих двох контролерів кращий e1000 (Intel). e1000 — новіший контролер, набув широкого розповсюдження на початку 2000х років (приблизно у часи Windows Server 2003; в Linux підтримується починаючи з версії ядра 2.4.19). Realtek RTL8139 — старший, тобто підтримується ще старшими операційними системами.
Для платформи VMWare доступні чотири мережеві контролери: vmxnet3, vmxnet2, e1000e, e1000.
vmxnet3 — найкращий з точки зору швидкодії та стабільності мережевий контролер. Підтримується сучасними дистрибутивами Linux. В ОС сімейства Windows підтримуються через встановлення сторонніх драйверів. Рекомендується використовувати саме цей контролер.
vmxnet2 — контролер з часів старих версій VMWare. Підтримується головним чином для забезпечення сумісності й не має широкого використання в наш час. Не рекомендується до використання.
e1000 та e1000e — емуляція розповсюджених мережевих контролерів виробництва Intel (з них e1000e — більш пізній і кращий за швидкодією). Підтримуються практично всіма операційними системами дуже довгий час (з початку 2000х років). Рекомендуються для застарілих ОС або в тих випадках, коли потрібно мати доступ до мережі при встановленні ОС, що не має підтримки VMXNet. Однак якщо є можливість встановити драйвери VMXNet3 — слід їх встановити й перемкнутися на VMXNet3.