Особливості роботи PHP

1. Модуль Apache або зовнішній додаток?

PHP у нас працює як CGI додаток, а НЕ як модуль Apache.

2. Як змінити налаштування?

Глобальні налаштування, описані в системному файлі php.ini, можна змінити у файлі .user.ini, розташованому в поточному каталозі. Всі описані в ньому налаштування поширюються на скрипти, що знаходяться в поточному каталозі і його підкаталогах. Наприклад, якщо для роботи скриптів потрібно дозволити short_open_tag, то у файлі ~/htdocs/.user.ini необхідно прописати:

short_open_tag = On

3. Як працює PHP?

Інтерпретатор PHP знаходиться у Вашому домашньому каталозі на сервері в підкаталозі cgi-bin/. Для того, щоб документи з розширенням .php сприймалися вебсервер, як PHP документи, і відповідно запускалися через PHP інтерпретатор, необхідно, щоб у файлі .htaccess для цього каталогу були рядки:

Action php-script /cgi-bin/php
AddHandler php-script .php

Замість .php може стояти список будь-яких інших розширень (роздільник — пробіл).

4. PHP і кодування

Кодування PHP документів встановлюється у файлі .user.ini, розташованому в поточному каталозі:

default_charset = "windows-1251"

Якщо параметр default_charset не визначений в файлі .user.ini або php.ini, то кодування PHP документів визначається директивами AddDefaultCharset, AddCharset і т. п. в файлі .htaccess, що знаходиться в підкаталозі cgi-bin/ (іншими словами, в тому каталозі, де знаходиться інтерпретатор, а не документи).

5. Версія PHP

Дізнатися версію свого PHP і деякі його параметри можна виконанням простого скрипта:

<?php
phpinfo();
?>

6. Звернення до змінних оточення (environment)

Для доступу до змінних оточення (environment) не створюються автоматично однойменні змінні PHP. Для доступу до них потрібно використовувати функцію getenv. Приклади використання дивіться за посиланням. Там є приклад отримання IP адреси клієнта, який буде правильно працювати і у нас.

7. HTTP аутентифікація через PHP

HTTP аутентифікацію можна використовувати тільки в PHP, що працює, як модуль Apache, тому у нас її використовувати не можна.

8. Запуск PHP-скриптів з cronʼа

Для запуску PHP-скрипта з cronʼа рекомендується виконати відповідний HTTP запит. Це можна зробити, наприклад, командою:

lynx -source http://domain.colocall.com/path/script.php >/dev/null

Не рекомендується виконувати PHP-скрипти безпосередньо через інтерпретатор PHP, оскільки налаштування, прописані у файлі .user.ini, працювати не будуть.