[ до змісту розділу: VDS ]

1. Початок роботи

Коли ваш віртуальний сервер (далі — VDS) готовий до роботи, ми надсилаємо листа з параметрами доступу. Лист містить мережеві параметри VDS та параметри входу в панель керування послугою. Крім того:

  • Якщо ви замовляли VDS із встановленою операційною системою, лист також міститиме параметри входу до операційної системи.
  • Якщо ви замовляли VDS із послугою технічного супроводу, лист також міститиме логін та пароль для входу в веб-панель керування віртуальним сервером (ISPManager). Це НЕ те ж саме, що панель керування послугою.
  • Якщо ви замовляли VDS без операційної системи — докладну інформацію ви можете знайти у розділі «Встановлення операційної системи».

Також зверніть увагу, що крім мережевих протоколів (RDP, SSH, тощо), є можливість доступу до VDS через noVNC-консоль, що доступна з панелі керування послугою за кнопкою Консоль (виняток становлять VDS, які отримують послугу технічного супроводу — для них ця можливість недоступна). Через noVNC консоль ви можете увійти до системи або побачити, що відбувається з сервером — це особливо актуально у ситуації, коли VDS з будь-яких причин недоступний у мережі.

За працездатність серверів, що отримують послуги технічного супроводу, відповідають наші системні адміністратори; вони ж забезпечують відновлення доступу до віртуального серверу в аварійній ситуації.

1.1. Параметри доступу до операційної системи

  • Для Windows: обліковий запис Administrator (Администратор), мережевий доступ за протоколом RDP (стандартний для Windows-систем).
  • Для Linux або FreeBSD без послуги технічного супроводу: мережевий доступ за протоколом SSH (стандартний *NIX-подібних операційних систем). Різні дистрибутиви Linux мають різні політики безпеки для доступу за протоколом SSH: дистрибутиви сімейства RHEL/CentOS та похідних дозволяють вхід суперкористувача (root) за паролем, тоді як дистрибутиви сімейства Debian/Ubuntu та похідних дозволяють вхід суперкористувача тільки за ключем, а вхід за паролем дозволяють тільки звичайним користувачам без адміністративних привілеїв. Ми не змінюємо ці налаштування політики безпеки, тому для операційних систем CentOS та FreeBSD надаємо для входу за протоколом SSH логін та пароль суперкористувача (root), тоді як для Ubuntu — логін та пароль звичайного користувача default-user, а пароль суперкористувача (root) при цьому порожній.
  • Для VDS з послугою технічного супроводу (на базі CentOS Linux) ми надаємо логін та пароль входу до веб-панелі керування сервером (ISPManager) користувача webadmin з обмеженими адміністративними привілеями. Ввійшовши до панелі ISPManager як webadmin, ви можете створювати облікові записи звичайних користувачів, встановлювати/змінювати їхні паролі, та дозволяти/вимикати для них можливість входу за протоколом SSH. Сам обліковий запис webadmin НЕ має можливості входу через SSH з міркувань безпеки.

[ до змісту розділу: VDS ]